خرید مطمئن و ارزان! انواع لوازم جانبی موبایل، تبلت و لپ تاپ

مشکل باتری آیفون باز هم برای اپل دردسرساز شد؛ شکایت از اپل و درخواست خسارت ۷۳ میلیون دلاری

مشکل باتری آیفون باز هم برای اپل دردسرساز شد

همانطور که از عنوان مطلب خواندید، مشکل باتری آیفون باز هم برای اپل دردسرساز شد! کمپانی اپل مجدد با شکایت دیگری روبرو شده است که ادعا می‌کند سرعت آیفون‌های قدیمی را عمداً کاهش داده است. این دادخواست توسط Euroconsumers به عنوان گروهی که از مصرف کننده حمایت می‌کند و شامل Altroconsumo ایتالیا است، در ایتالیا تشکیل شد. در این دادخواست مبلغی معادل ۷۳ میلیون دلار غرامت برای کاربران آسیب دیده‌ی آیفون در نظر گرفته شده است.

بر اساس گزارشی از The Verge، این دادخواست مربوط به این است که اپل عمداً عملکرد مدل‌های قدیمی آیفون را به بهانه مشکل باتری آیفون کاهش می‌دهد تا کاربران را به خرید مدل‌های جدید آیفون مجبور کند. این دادخواست به منظور جبران خسارت ۶۰ میلیون یورویی است که برای کاربران دستگاه‌های آیفون ۶، آیفون ۷ پلاس، آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس مبلغی معادل حدود ۶۰ یورو در نظر گرفته شده است.

الس بروگمن، رئیس سیاست و اجرای قوانین Euroconsumers، در بیانیه‌ای گفت:

هنگامی که مصرف کنندگان، آیفون‌های اپل را می‌خرند، قاعدتاً از آن انتظار محصولی با کیفیت و پایدار را دارند. متأسفانه این چیزی نیست که در سری آیفون ۶ اتفاق افتاد. این موضوع نه تنها باعث شد که مصرف کنندگان مورد کلاهبرداری قرار بگیرند ، بلکه آن‌ها مجبور شدند با سرخوردگی و خسارت مالی روبرو شوند؛ این موضوع و از بین بردن باتری‌های خراب نیز از نظر زیست محیطی رفتاری کاملاً غیرمسئولانه است…

iOS 10.2.1 و شروع مشکل باتری آیفون

مراکز دادرسی در بررسی این موضوع، ادعا می‌کنند که شرکت اپل در مورد تغییرات عملکرد معرفی شده با iOS 10.2.1 به درستی و راستی صحبت نکرده است. این ادعا بخاطر این است که آپدیت iOS مذکور بود که باعث به وجود آمدن تغییرات جدیدی در عملکرد باتری آیفون‌های قدیمی شد…

در بیانیه‌ی جداگانه‌ای، سخنگوی اپل به این ادعا پاسخ داد و گفت که این شرکت هرگز عملی انجام نمی‌دهد که عمر محصولات شرکتش به عمد کاهش یابد.

سخنگوی اپل در متن یک ایمیل به The Verge گفت:

ما هرگز کاری نکرده‌ایم و نخواهیم کرد که عمر هر کدام از محصولاتمان را به عمد کاهش دهیم یا این که تجربه‌ی کاربران را برای ارتقای سطح آپدیت پایین بیاوریم. هدف ما همیشه این بوده است که کالاهایی تولید کنیم که مشتریان ما آن‌ها را دوست داشته باشند و عمر خوب و هرچه بیشتر آیفون‌ها به عنوان بخش مهمی از این هدف است.

سرانجام شکایت‌هایی که از اپل شد چه می‌شود؟

این آخرین دادخواستی است که شرکت اپل در مورد بحث “باتری گیت” سال ۲۰۱۷ با آن مواجه شده است. سال گذشته، اپل در این زمینه، با پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار برای رفع و حل دعوی ایالات متحده موافقت کرد. همچنین با این موضوع نیز موافقت کرد که ۱۱۳ میلیون دلار برای حل و فصل تحقیقات چند دولت، به طور جداگانه پرداخت کند.
در ایتالیا نیز اپل به دلیل مشکل باتری آیفون به مبلغ ۱۰ میلیون یورو جریمه شد.

اکنون اپل به کاربران آیفون این امکان را می‌دهد تا باتری و سلامتی باتری دستگاه خود را مدیریت کنند و قابلیت‌هایی که از ظرفیت باتری کم می‌کند را غیرفعال کنند. نسخه‌ی iOS 13 بسیار آرام و بی صدا، یک ویژگی جدید مربوط به بهینه سازی شارژ باتری را اضافه کرده است که هدف آن افزایش طول عمر باتری آیفون کاربران است. اپل در این رابطه ویژگی‌های مشابهی را نیز به macOS، watchOS و حتی AirPods اضافه کرده است.

آیا شما هم با مشکل باتری آیفون دست و پنجه نرم کرده‌اید؟ نظرات خود را پایین همین پست با ما به اشتراک بگذارید…