خرید مطمئن و ارزان! انواع لوازم جانبی موبایل، تبلت و لپ تاپ

۵ ترفند کاربردی ویندوز که از آن‌ها بی‌خبرید! (قسمت دوم)

۵ ترفند کاربردی ویندوز که از آن‌ها بی‌خبرید! (قسمت دوم)

ویندوز یکی از سیستم‌عامل‌هایی است که می‌شود گفت تقریبا همه‌ی ما حداقل ۱ بار تجربه‌ی کار با آن را داشته‌ایم. ویندوز قابلیت‌های زیادی دارد و کارهای زیادی می‌توان با آن انجام داد که شاید از خیلی از آن‌ها مطلع نیستید. در ادامه‌ی این مطلب از بازالو قصد داریم قسمت دوم ۵ ترفند کاربردی ویندوز که از آن‌ها بی‌خبرید را شرح دهیم…

اگر در مرحله‌ای به مشکلی برخوردید و یا مایلید آموزش ویدیویی این مطلب را مشاهده کنید، می‌توانید در ادامه ویدیوی جامع و فارسی این آموزش را مشاهده کنید: (با VPN ویدیو را مشاهده کنید)

۵ ترفند کاربردی ویندوز

در ادامه ۵ ترفند کاربردی ویندوز را بصورت خلاصه آورده‌ایم…

بستن پنجره‌های دیگر

همه‌ی ما با دکمه show desktop در انتهای taskbar یا شورتکات Windows + D آشنا هستیم، ولی با این کار تمام پنجره‌ها مینیمایز می‌شوند؛ در صورتی که بخواهید پنجره‌ای که با آن کار می‌کنید را باز نگه ‌دارید و بقیه را ببندید، راه دیگری وجود دارد.

اگر تایتل بار پنجره مورد نظر خود را بگیرید و تکان دهید همه پنجره‌ها غیر از آن پنجره که تکان دادید مینیمایز می‌شوند، با تکرار دوباره این کار پنجره‌های مینیمایز شده دوباره باز می‌شوند. این کار محدود به اپلیکیشن خاصی هم نیست و روی هر اپ دیگری می‌توانید انجام دهید.

استفاده از اموجی

یکی دیگر از ۵ ترفند کاربردی ویندوز استفاده از اموجی‌ها در محیط ویندوز است. برای این کار کافیست هر موقع تایپ می‌کنید کلیدهای Windows + . را بزنید تا پنجره اموجی‌ها باز شود. مانند اموجی‌های موبایل همگی اینجا وجود دارند.

دسکتاپ مجازی

اگر آموزش قبلی ترفندهای ویندوز را دیده باشید، با تایم‌لاین آشنا هستید. در تایم لاین یک گزینه در بالا وجود دارد به نام New Desktop که اگر روی آن کلیک کنید، یک دسکتاپ مجازی دیگر جدا از محیط اصلی شما درست می‌کند که می‌توانید کاملا جدا به استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف بپردازید.

برای این قابلیت چند شرتکات کاربردی هم داریم. با زدن کلیدهای Ctrl + Windows + D یک دسکتاپ جدید ساخته می‌شود. همیشه می‌توانید با رفتن به تایم لاین به هرکدام از دسکتاپ‌ها سوییچ کنید. شرتکات بعدی برای سوییچ کردن سریع بین این دسکتاپ‌ها است، با زدن Ctrl + Windows + Left/Right Arrow Keys به دسکتاپ‌های قبلی یا بعدی سوییچ کنید. برای بستن این دسکتاپ‌ها علاوه بر تایم لاین می‌توانید از Ctrl + Windows + F4 استفاده کنید.

مولتی تسکینگ

چهارمین ترفند برای راحت‌تر کردن مولتی تسکینگ روی ویندوز است؛ با زدن Windows + Arrow Keys می‌توانید پنجره‌ها را کوچیک و بزرگ کنید و به مکان‌های مختلف حرکت بدید. با این کار می توانید راحت‌تر از چند اپلیکیشن بصورت هم‌زمان استفاده کنید.

در آخر چند شرتکات کاربردی براتون آماده کردیم:

  • باز کردن فایل اکسپلورر با کلیدهای Windows + E
  • باز کردن فایل اکسپلورر با کلیدهای Windows + E
  • باز کردن تنظیمات با کلیدهای Windows + I
  • سرچ متنی در هر صفحه‌ای مثل ورد یا صفحه وب با کلیدهای Windows + F

این بود ۵ ترفند کاربردی ویندوز ؛ اگر سوال و نظری در این باره دارید، در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید…

حمایت از کانال یوتیوب سِم شو