خرید مطمئن و ارزان! انواع لوازم جانبی موبایل، تبلت و لپ تاپ

اپلیکیشن کلاب هاوس چیست و چرا باید در برنامه Clubhouse عضو شد؟

اپلیکیشن کلاب هاوس چیست و چرا باید در برنامه Clubhouse عضو شد؟

اپلیکیشن کلاب هاوس آمده تا به نیاز ضروری و مبرم مردم برای داشتن ارتباطات اجتماعی مجازی پاسخ دهد و این در حالی است که این برنامه در حال تبدیل شدن به یک نقطه‌ی عطف در جنگ‌های فرهنگی می‌باشد و به تازگی خیلی ترند شده است.
در روزهای اولیه‌ی شیوع ویروس Covid 19، دو شخص که اهل فناوری بودند توانستند با همکاری یکدیگر، یک شبکه‌ی اجتماعی جدیدی ایجاد کنند که در زمینه‌ی آن دسته از ویژگی‌های آیفون که مورد بی توجهی قرار گرفته بود (بخصوص قابلیت صحبت کردن)، ساخته شده است. این برنامه که Clubhouse نام دارد، در ابتدا جایگاه ویژه‌ای داشت و بگونه‌ای است که هیچ پست، تصویر و یا هیچ ویدیویی در خود ندارد.

اپلیکیشن کلاب هاوس چیست؟

این برنامه تنها یک صفحه‌ی سفید بزرگ است که “Room” نامیده می‌شود و نام گروه بزرگی از افرادی در آن نشان داده می‌شود که قاعدتاً شما همه‌ی آن‌ها را نمی‌شناسید و حتی نمی‌دانید که این افراد مختلف در چه گروهی از نظر اقتصادی، سیاسی، جنسی و…. قرار گرفته‌اند. کاربران می‌توانند نظارت کنند، مکالمه‌های خود را میزبانی کرده و همچنین کنترل کنند که چه کسانی صحبت کنند و یا به صحبت‌های چه کسانی گوش دهند.
مخاطبان مجازی می‌توانند صداها را گوش دهند یا اگر چیزی برای گفتن دارند می‌توانند در بحث‌ها شرکت کنند. تمام این اتفاقات فقط در هندزفری‌های شما رخ میدهد!

این برنامه توسط Paul Davison (کارآفرینی که قبلاً یک شرکت را به Pinterest فروخته بود) و Rohan Seth (مهندس سابق گوگل) ساخته شد و روشی بود که باعث می‌شد مردم به طور خودجوش و بدون فیلتر و بدون این که نیازی به پوشیدن لباس خاصی داشته باشند، به گفتگو و تجارت ایده بپردازند.

اپلیکیشن کلاب هاوس چیست

در ابتدا، این برنامه با وجود این که قشری از کاربران معمولی را در بر می‌گرفت، اما در نهایت این سرمایه گذاران منطقه‌ی «سیلیکون ولی» و افرادی مانند آن‌ها بودند که جریان پول و نفوذ را کنترل می‌کردند.
درست همانطور که از نام این برنامه بر می‌آید، آن‌ها بنابر نیاز خودشان افراد در صف دعوت را اولویت بندی می‌کنند. مدتی بعد، پولی کلان و بزرگ وارد عمل شد. Andreessen Horowitz غول بزرگ VC پس از راه اندازی اپلیکیشن کلاب هاوس، ۱۲ میلیون دلار درآمد کسب کرد و این پیشرفت به حدی بود که ارزش آن در نهمین ماه پس از راه اندازی، ۱ میلیارد دلار شد!

کپی کردن غول‌های فناوری از برنامه Clubhouse

در حال حاضر، این برنامه با داشتن بیشتر از دو میلیون کاربر و به عنوان یک برنامه‌ای که در دسترس است، به نقطه‌ی عطفی در شروع جنگ‌های فرهنگی در مورد سانسور، آزارها در فضای آنلاین و همچنین به قدرت گسترده‌ی تکنولوژی بزرگ Big Tech تبدیل شده است. رشد این برنامه به لطف ارقام متفاوتی که از جانب اپرا وینفری، ایلان ماسک و ترامپ و راجر استون اعلام شده، غیرقابل انکار است. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که افراد عادی پس از نزدیک به یک سال عدم دسترسی، اکنون اشتیاق زیادی به انجام مکالمه در این برنامه را دارند. اکنون، غول‌های فناوری مانند فیس بوک و توییتر به طور فعال از اپلیکیشن کلاب هاوس کپی می‌کنند و از ویژگی‌های جدید گفتگو برای میلیاردها کاربر خود استفاده می‌کنند و پیش نمایشی از آینده‌ی زندگی آنلاین را ارائه می‌دهند.

بیشتر اتاق‌ها «Room» در برنامه Clubhouse به تجارت، سرمایه گذاری، کارآفرینی و البته موضوع بیت کوین اختصاص دارد، اما خب طبیعتاً بحث آن‌ها نیز متفاوت است. موارد زیادی به موضوعات سیاه، بحث در مورد موسیقی و هنر، حقوق LGBTQ و سیاست اختصاص دارد. یک گروه از امضا کنندگان سیاه پوست در اتاق‌های خود یک نمایش موزیکال ترتیب دادند و حتی اگر در این برنامه تعداد کاربران عضو نیز کنترل شود، باز هم زمان زیادی طول نمی‌کشد تا افراد جدید بتوانند به این برنامه بپیوندند. کاربران موجود می‌توانند دوستان خود را دعوت کنند و دعوت‌ها به ازای هر Pop در Ebay با قیمت ۹۷ دلار انجام می‌شود.

معایب و مشکلات این شبکه اجتماعی جدید

اما این موارد، همه‌ی قابلیت‌های این برنامه نیستند. در این گفتگوها بسیاری از رفتارهای آزاردهنده، نژادپرستانه و حتی تبعیض جنسیتی وجود دارد. هر اتاق یک ناظر دارد و کاربران می‌توانند از دیگران به دلیل رفتارهای اشتباه شکایت کنند و آن را گزارش دهند. این چت‌ها به طور زنده اتفاق می‌افتند و خوب به همین خاطر به این عنوان نیز شناخته شده‌اند که به بحث‌های انحرافی نیز راه می‌یابند.

زنان سیاهپوست در این باره گفته‌اند که فضا برای پولدارها و سفیدپوستان به طوری فزاینده استثنایی است. یهودی ستیزی همیشه یک مشکل بوده است؛ یکی از مدیران پس از شنیدن شکایتی که در یکی از اتاق‌ها مطرح شد و در مورد این بود که “تعدادی از افراد هستند که در مورد تنفر از یهودیان سخن می‌گویند” از برنامه خارج شد و وی به نیویورک تایمز گفت:

یک زن از این موضوع شکایت داشت که پس از صحبت در مورد زن ستیزی در یک Room، مورد آزار کلامی از طرف مردان قرار گرفته است…

همکاری‌های غیر منتظره در اپلیکیشن Clubhouse

این آزارهای برنامه‌ی Clubhouse در خلا اتفاق نیفتاده است و گفته می‌شود گاهی در سایر شبکه‌های اجتماعی نیز تقویت شده است تا زمانی که از کنترل خارج شود. خبرنگار فناوری نیویورک تایمز، Taylor Lorenz برای پوشش این برنامه و آنچه که مردم در آن می‌گویند، از طرف ترول‌های توییتر و Substack مورد هجوم و حمله قرار گرفت. به نظر می‌رسد این طبیعت اینترنت است که چون همه چیز ذخیره و ضبط می‌شود، یک سری مرزهایی وجود داشته باشد.

برخی از کاربران گزارش می‌دهند که گاهی اوقات چهار تا پنج ساعت از زمانشان در روز را در اتاق‌های Clubhouse سپری می‌کنند؛ مانند شرکت در گفتگوهای TED یا نمایش‌های رادیویی صبح بدون فیلتر که ممکن است از طرف میزبانانی ایجاد شود که برای حمایت از آن‌ها اسپانسر شرکتی دارند.

برخی می‌گویند که این برنامه و این گفتگوها می‌تواند به همکاری‌های غیر منتظره منجر شود، همانطور که Boogie Down Productions DJ D-Nice سابق و Tom Green کمدین، برنامه‌هایی را برای همکاری در زمینه‌ی موسیقی جدید برنامه ریزی کردند. بسیاری از اتفاقاتی که در اپلیکیشن کلاب هاوس رخ می‌دهد، می‌تواند خیلی عالی و یا حتی وحشتناک باشد و این مردم هستند که به هر دو طرف مکالمه گوش می‌دهند.

اگر شما نیز عضو برنامه Clubhouse شده‌اید، تجربیات خود را در مورد این برنامه، با ما و دیگران به اشتراک بگذارید…

دانلود اپلیکیشن کلاب هاوس از اپ استور