خرید مطمئن و ارزان! انواع لوازم جانبی موبایل، تبلت و لپ تاپ

صفحه نمایش ۲۴۰ هرتز در آیفون ۱۳ اپل

صفحه نمایش 240 هرتز در آیفون 13 اپل

شرکت اپل هر ساله نسل جدیدی از گوشی‌های هوشمند خود را معرفی و عرضه می‌کند. در این بین باید به سری  آیفون ۱۳ اپل اشاره داشت که احتمالا سپتامبر سال ۲۰۲۱ از راه خواهند رسید و مشخصات کلیدی پیشرفته‌تری در مقایسه با نسل قبل دارند.

گفته شده این سری حتی فاقد ناچ هستند و انتظار داریم پردازنده‌ی A14 بایونیک بر روی آن‌ها تعبیه شود. اپل درصدد عرضه آیفونی است که تغییرات قابل توجهی نسبت به نسل قبل پیدا کرده و از این رو انتظار داریم آیفون ۱۳ اپل به عنوان گوشی تغییر یافته در مقایسه با مدل قبل از راه برسد.

صفحه نمایش ۲۴۰ هرتز در آیفون ۱۳ اپل

ناگفته نماند که بر اساس گزارش تازه انتشار یافته، به نظر می‌رسد اداره‌ی ثبت پتنت ایالات متحده‌ی آمریکا، پتنت گوشی هوشمندی از اپل را منتشر کرده که از نمایشگری با حالت‌های مختلف رفرش‌ریت بهره می‌برد. به طور دقیق‌تر، پتنت ثبت شده محصولی را به نمایش می‌گذارد که می‌تواند به رفرش‌ریتی دو تا چهار برابر رفرش‌ریت اصلی خود گوشی دست پیدا کند.

برای مثال اگر آیفون ۱۳ اپل با رفرش‌ریت ۶۰ هرتزی راهی بازار شود، باید انتظار داشته باشیم به رفرش‌ریت‌های ۱۲۰، ۱۸۰ و ۲۴۰ هرتز هم دست پیدا کند. اگر هم میزان رفرش‌ریت اصلی صفحه ۱۲۰ هرتزی باشد، گوشی می‌تواند به دو برابر این میزان هم دست پیدا کند.

به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود آیا اپل چنین آیفونی را عرضه خواهد کرد یا باید با گوشی هوشمندی رو به رو شویم که مشخصه صفحه نمایش آن متفاوت است. یکی از خصوصیات اپل ارائه برخی فناوری دیرتر از سایر تولیدکنندگان بوده و گاهی نیز این شرکت با اختراع یک فناوری موجب می‌شود تا باقی تولیدکنندگان از آن بهره گیرند و کپی کنند!

بنابراین باید انتظار داشت این شایعه در مواردی به حقیقت تبدیل شود…