خرید مطمئن و ارزان! انواع لوازم جانبی موبایل، تبلت و لپ تاپ

برنامه گوگل کروم از ۱۰ برابر RAM بیشتری نسبت به برنامه Safari در macOS Big Sur استفاده می‌کند

برنامه گوگل کروم 10 برابر RAM بیشتری نسبت به برنامه Safari در macOS Big Sur استفاده کرده است

بر اساس آزمایشی که خالق Flotato، مورتن جاست، از imorا انجام داده، در یک وب گردی طبیعی و سبک، برنامه گوگل کروم از ۱۰ برابر RAM بیشتری نسبت به برنامه Safari در macOS Big Sur استفاده کرده است…

دور اول آزمایش مقایسه برنامه گوگل کروم و برنامه Safari در میزان استفاده از RAM

در یک پست وبلاگ، Just توضیح می‌دهد که هر دو مرورگر را در دو سناریو برای آخرین نسخه macOS مورد آزمایش قرار داده است. آزمایش اول بر روی یک ماشین مجازی و آزمایش دوم بر روی MacBook Pro 16 اینچی ۲۰۱۹ با ۳۲ گیگابایت رم انجام شد. در دور اول آزمایش، فقط الگوی مرور معمول شبیه سازی باز کردن توییتر، پیمایش به اطراف و سپس باز کردن یک برگه جدید با Gmail و ساخت یک ایمیل را شبیه سازی کرد.

برنامه گوگل کروم از ۱۰ برابر RAM بیشتری نسبت به برنامه Safari در macOS Big Sur استفاده می‌کند

تحت این آزمایش، Just فهمید که Chrome به میزان ۱ گیگابایت حافظه رم را استفاده می‌کند، در حالی که Safari فقط ۸۰ مگابایت RAM استفاده می‌کند!

با ۵۴ برگه باز، Just دریافت که Google Chrome در مقایسه با برنامه Safari از ۲۴ برابر RAM بیشتری در هر برگه استفاده کرده است. طبق گفته Just، هر دو مرورگر فاقد هرگونه افزونه بودند و این آزمایش خاص بر روی MacBook Pro واقعی وی انجام شده است، نه یک ماشین مجازی. بر اساس یافته‌های وی، Chrome از ۲۹۰ مگابایت RAM در هر برگه باز استفاده کرده است، در حالی که برنامه Safari فقط از ۱۲ مگابایت RAM در هر برگه باز استفاده کرده است.

تلاش گوگل کروم برای مدیریت برگه‌ها

در حالی که نتایج واضح است، Just می‌گوید که Google Chrome تلاش می‌کند تا حافظه خود را در میان برگه‌ها مدیریت کند. Just در آزمایشات خود دریافت که برنامه شخصی او، یعنی Flotato، یک جایگزین سبک برای Chrome است که برنامه‌هایی را بر اساس صفحات وب ایجاد می‌کند و از RAM به میزان قابل توجهی کمتر از Safari و Chrome استفاده می‌کند.

برنامه گوگل کروم از ۱۰ برابر RAM بیشتری نسبت به برنامه Safari در macOS Big Sur استفاده می‌کند

گفته شده که Chrome به عنوان یک حافظه خوشه در رایانه‌های Mac و Windows است، مسئله ای که Google اخیراً سعی در حل آن داشته است.

با ‌macOS Big Sur ، Safari به روزرسانی‌های قابل توجهی را دریافت کرد که باعث شد بیشتر از Chrome فاصله بگیرد. اپل می‌گوید که برنامه Safari در ‌macOS Big Sur، در بارگیری وب‌سایت‌های پربازدید به طور متوسط ​​۵۰٪ سریعتر از Chrome است…

شما نیز اگر مک بوک دارید، تجربیات خود را در این زمینه با ما و دیگر همراهان بازالو به اشتراک بگذارید…