خرید مطمئن و ارزان! انواع لوازم جانبی موبایل، تبلت و لپ تاپ

اپل فروش iMac Pro را متوقف می‌کند

اپل فروش iMac Pro را متوقف می‌کند

خبر رسیده که اپل قصد دارد فروش iMac Pro را متوقف کند. در ادامه بیشتر به جزئیات این خبر می‌پردازیم…

اپ استور در طی بیانیه‌ای گفت:

اگر قصد خرید iMac Pro دارید، سریع‌تر اقدام کنید تا فروش متوقف نشده و محصولی باقی مانده است…

توقف تولید و فروش iMac Pro

فروشگاه اپل در روز جمعه تولید iMac Pro را متوقف کرد و تنها محصولاتی که باقی مانده باشد را به فروش می‌رساند. تنها مدلی که اکنون برای خرید در دسترس است، آیمک پرو با قیمت پایه ۴۹۹۹ دلار است و فروشگاه اپل می‌گوید که فروش iMac Pro فقط تا زمانی ادامه دارد که مدل مذکور موجود باشد. برخی از مدل‌های دیگر نیز در حال حاضر در بعضی از خرده‌فروشی‌ها در دسترس هستند.
iMac Pro در سال ۲۰۱۷ معرفی شد تا یک محصولی قوی را در اختیار مشتریانی قرار دهد که پردازنده‌های Intel Xeon را برای کامپیوترهای خود می‌خواستند. آن محصول که در سال ۲۰۱۷ معرفی شد دارای یک سیستم خنک کننده و همچنین پوشش آلومینیومی خاکستری کارآمدتر بود و شاسی جدا از این موارد در نظر گرفته شده بود…

با این حال، هرگز iMac Pro نشان نداد که فروش خوبی داشته است. این محصول در بخش خاصی از بازار قرار گرفته است و Mac Pro 2019 که در کانون توجه حرفه‌ای‌ها است، جایش را گرفته است. آی‌مک‌های معمولی و استاندارد نیز سعی داشته‌اند تا جای آی مک پرو را بگیرند!

معرفی آیمک‌های جدید توسط اپل در آینده

علاوه بر این‌ها، اعتقاد بر این است که اپل به زودی طیف جدیدی از iMacها را معرفی خواهد کرد که از پردازنده‌ها و همچنین پردازنده‌های گرافیکی سیلیکون نسل بعدی اپل برخوردار است.
عملکرد و کارایی تراشه‌ی M1X (یا هر نام دیگر آن)، تولید iMac اپل را زیاد نمی‌کند و به علاوه عملکرد خوبی را برای همه‌ی iMacها به سادگی ارائه می‌دهد؛ با توجه به این موارد می‌توان انتظار داشت که مدل Pro جداگانه‌ی آی مک را حذف می‌کند.

محدودیت‌های عرضه در iMac های ۲۱.۵ اینچی نیز یکی از نشانه‌های نزدیک بودن عرضه‌ی iMac جدید است؛ طبق شایعاتی، به نظر می‌رسد شرکت اپل یک iMac کاملاً باز طراحی شده و جدید با حاشیه‌های باریک و طراحی جعبه‌ای را به بازار عرضه خواهد کرد که بسیار مشابه Apple Pro Display XDR خواهد بود. با این حال، تاریخ دقیق عرضه‌ی iMac های جدید هنوز مشخص نیست. بیشتر گزارش‌ها به معرفی در تابستان و زمان برگزاری WWDC (گردهمایی توسعه دهندگان اپل) اشاره دارند، اما شاید این توقف ناگهانی فروش iMac Pro به این معنی باشد که دستگاه‌های نسل جدید اپل چندین ماه زودتر از این زمان به بازار می‌آیند.